... چند جمله ای در باره امام حسین (ع) ... و فلسفه عاشورا ... محرم 1388

دکتر علی شریعتی: حسین بیشتر از آب، تشنه لبیک بود اما افسوس که به جای افکارش، زخم‌های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین درد او را بی‌آبی معرفی کردند.

دکتر شریعتی : درعجبم ازمردمی که زیرشلاق ظلم وستم اند وبرحسینی می گریند که آزادانه زیست!

*** با حسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولی - با حسین بودن کجا ... یا حسین گفتن ... کجا !!!

***

درختان را دوست می دارم

که به احترام تو قیام کرده اند،

و آب را

که مَهر مادر توست،

خون تو شرف را سرخگون کرده است.

شفق آینه دار نجابتت،

و فلق محرابی ،

که تو در آن

نماز صبح شهادت گزارده ای.

***

در فکر آن گودالم

که خون تو را مکیده است

هیچ گودالی چنین رفیع ندیده بودم

در حضیض هم می توان عزیز بود

از گودال بپرس!

***

خط با خون تو آغاز می شود:

از آن زمان که تو ایستادی،

دین راه افتاد؛

و چون فروافتادی،

حق برخاست.

تو شکستی

و (( راستی )) درست شد

و از روانه ی خون تو

*** بنیان ستم سست شد. ***

در پاییز مرگ تو

بهاری جاودانه زایید

گیاه رویید

درخت بالید

و هیچ شاخه نیست

که شکوفه ای سرخ ندارد

و اگر ندارد

شاخه نیست

*** هیزمی ست ناروا بر درخت مانده. ***

 ***

چارلز دیکنز (نویسندة معروف انگلیسی):‏

اگر منظور حسین، جنگ در راه خواسته‌های دنیایی بود، من نمی‌فهمم چرا خواهران و زنان و اطفالش به همراه او بودند؟ پس عقل چنین حکم می‌کند که او فقط به خاطر اسلام فداکاری خویش را انجام داد.

مهاتما گاندی (رهبر بزرگ هندوستان):‏

من زندگی امام حسین، آن شهید بزرگ اسلام را به دقّت خوانده‌ام و توجّه کافی به صفحات کربلا کرده‌ام. بر من روشن شده است که اگر هندوستان بخواهد یک کشور پیروز گردد، باید از امام حسین پیروی کند.

توماس ماساریک:

اگر چه کشیشان ما هم از ذکر مصایب حضرت مسیح، مردم را متأثّر می‌سازند، ولی آن شور و هیجانی که در پیروان حسین یافت می‌شود، در پیروان مسیح یافت نخواهد شد و گویا سبب این باشد که مصایب مسیح در برابر مصایب حسین، پر کاهی است در مقابل یک کوه عظیم پیکر.

فردریک جِمس:‏

درس امام حسین و هر قهرمان شهید دیگری این است که در دنیا، اصول ابدی عدالت و ترحم و محبّت وجود دارد که تغییر‌ناپذیرند و همچنین می‌رساند که هر گاه کسی برای این صفات مقاومت کند و در راه آن پافشاری کند، آن اصول همیشه در دنیا باقی و پایدار خواهد ماند.

***  این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست، ***

====

گالری عکسهای طبیعت طالقان

http://www.jpgmag.com/people/amir2008m

/ 5 نظر / 486 بازدید
مهدی قاضی

با سلام و عرض ادب و احترام همشهري گرامي سلام اينجانب امروز وبلاگ شما را پيدا كردم . و مطالب وبلاگتان را مطالعه نمودم. مطالب خوب و مفیدی دارید. و از اينكه جهت شناساندن روستاهاي طالقان زحمت مي‌كشيد، مايه مباهات و افتخار است. معرفی شهرها و روستاها و در کل معرفی طالقان به دنیا کار بسیار ارزشمندی است که جای تشکر و قدردانی دارد، که شما یکی از عاشقان این آب و خاک مادری هستید و در انجام این کار با ارزش برآمده اید.برای شما آرزوی موفقیت می کنم . خوشحال مي شوم از وبلاگ من نيزديداري داشته باشيد و نظرات انتقادي وپيشنهادي خود را براي من ارسال نمایيد.من علاقه مند به تبادل لینک با وبلاگ جالب و پر محتوای شما هستم تا از این طریق یک اتحاد ناگسستنی بین وبلاگها و وبسایتهای مربوط به طالقان برقرار شود. منتظر حضور گرم شما در وبلاگ محبان حضرت امامزاده قاضی میر سعید(ع) روستای حسنجون و سیدآباد هستم. در صورت تمایل ، وبلاگ من را با نام محبان حضرت امامزاده قاضی میر سعید (ع) روستای حسنجون و سیدآباد لینک نموده و اطلاع دهید تا من نیز وبلاگ شما را با هر نامی که مایل هستید لینک نمایم. برايتان آرزوي موفقيت مي‌نمايم. با تشكر.مهدی قاضی

هادی

از سایتتون دیدم کردم . ای کاش همه مثل شما با مطالعه و تفکر میتونستن حقیقت رو درک کنن. موفق باشید

عزيز طالقاني

دومين دفتر از "گنج نامه ي ولايت بيه پيش" و "گاهشماري در بالاطالقان" از علي بالائي لنگرودي منتشر شد. مراكز فروش: 1-كتابفروشي طهوري؛ روبروي در جنوبي دانشگاه تهران 2-كتابفروشي توس؛ خيابان دانشگاه؛ پلاك يك 3-بنياد نيشابور؛ روبروي در شمالي دانشگاه تهران 4-نشر البرز؛ 09102306696 5-كتابفروشي اختران؛ ميدان انقلاب؛ بازارچه كتاب

حامد

سلام همشهری چی منی مادی طالقانیم چناس شکرناب چاله اکبراباد انشاالله موفق بی

محمد

salam doste gerami va baradae arjmand mamnon az jomalateton ba ejaze yekisho bardashtam vase weblogam be webloge maham sar bezanido ba nazaaraton maro rahnamaie konid www.wsde.blogfa.com